Get Adobe Flash player

VI Międzybursowy Konkurs Plastyczny na Tradycyjną Kartkę Okolicznościową „Pozdrowienia z wakacji”

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 68  prac z dziesięciu burs i internatów województwa podlaskiego:

· Internatu Zespołu Szkół  Leśnych w Białowieży

· Internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie

· Internatu Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie

· Internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach

· Internatu Zespołu Szkół  w Bielsku Podlaskim

· Internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Rudce

· Internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

· Bursy Szkolnej w Białymstoku

· Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży

· Bursy Szkolnej nr 3 w Lomży.

Autorskie karty przygotowało pięćdziesięciu trzech uczestników konkursu. Konkurs adresowany był do wychowawców i wychowanków. Uczestnikami było 13 wychowawców i 40 wychowanków. 13 września odbyła się ocena prac konkursowych.Prace oceniło profesjonalne jury w składzie:

· Pani Teresa Matuszelańska instruktor plastyki w Klubie Wojskowym w Łomży

· Pani Izabela Cierpikowska instruktor plastyki w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży

· Pan Ryszard Matuszewski kierownik Klubu Wojskowego w Łomży.

Spośród dwudziestu jeden prac wykonanych przez wychowawców przyznano
I, II i III nagrodę oraz 4 wyróżnienia.

· I miejsce – pani Dorota Grabowska Bursa Szkolna nr 3 w Łomży

· II miejsce pani Renata Zduńczyk Bursa Szkolna nr 2 w Łomży

· III miejsce pani Sylwia Żarska Internat Zespołu Szkół w Bielsku Podlaskim.

· Wyróżnienia: pani Sabina Kraszewska Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, pani Agnieszka Cieślik Bursa Szkolna nr 3 w Łomży, pani Monika Zaremba Bursa Szkolna nr 2 w Łomży, pani Małgorzata Radziszewska Internat Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach.

W kategorii „Wychowanek” aż 40 osób zamieszkujących w bursach i internatach wykonało własnoręcznie kartki „Pozdrowienia z wakacji”. Wpłynęło 47 prac. Jury przyznało I, II, III miejsce oraz 12 wyróżnień.

· I miejsce – Oliwia Patrycja Bikowska Internat Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie

· II miejsce Adrian Nieciecki Bursa Szkolna nr 3 w Łomży

· III miejsce Oliwia Skrajna Bursa Szkolna nr 2 w Łomży

· Wyróżnienia: Helena Karbowska Bursa Szkolna w Białymstoku, Maja Żagunis i Angelika Wnuk Internat Zespołu Szkół  Leśnych w Białowieży, Sylwia Pomichowska Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, Justyna Osiniak Internat Zespołu Szkół Rolniczych w Rudce, Wiktoria Mielnicka i Ewa Wyszyńska Bursa Szkolna nr 2 w Łomży, Magdalena Gniazdowska, Anna Gawecka, Łukasz Walczyk, Daria Dębińska i Mateusz Pastorczyk Bursa Szkolna nr 3 w Łomży.

Nagrodę Dyrektora Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży otrzymał Sebastian Jaworowski Bursa Szkolna nr 2 w Łomży i nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży otrzymała Weronika Michalska Internat Zespołu Szkół Leśnych w Białowieży.

 

GRATULUJEMY!

 

Promocja miasta Łomża

Promocja miasta Łomża wśród wychowanków i wychowawców

Pięknego, ciepłego i o dziwo słonecznego września- dokładnie 19, delegacja gości przybyłych na okoliczność uroczystego podsumowania VI MIĘDZYBURSOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA TRADYCYJNĄ KARTKĘ OKOLICZNOŚCIOWĄ „POZDROWIENIA z WAKACJI” zwiedzało gród nad Narwią. Młodzież (5 dziewcząt w galowych mundurach) wraz z wychowawcami przyjechała z odległego od Łomży o 150 km i 2,5 godziny drogi Internatu Zespołu Szkół  Leśnych w Białowieży. Gośćmi zaopiekowała się delegacja przedstawicieli SW- Magda i Adrian, wraz z opiekunem SW. Oprowadziliśmy turystów po najważniejszych zabytkach Łomży, sami przy okazji przypominając sobie historię tych miejsc. Zaczęliśmy oczywiście od krótkiej opowieści o Tyburcym Chodźko- darczyńcy budynku, w którym mieści się nasza placówka. Podkreśliliśmy fakt, że był znanym i cenionym w Łomży fotografem i już na pierwszym etapie wspólnej wyprawy, uczuliliśmy gości na potrzebę, a wręcz konieczność robienia zdjęć okolicy. Przyszłoroczny konkurs na kartę okolicznościową, w związku z obchodami 600- lecia Łomży, będzie bowiem w tematyce nawiązywał Łomży, a własnoręcznie wykonane zdjęcie będzie dodatkowym atutem przygotowanej pracy.

Po zapozaniu się z historią budynku przy ul. Zjazd 3, ruszyliśmy do kolejnego miejsca- II LO w Łomży. Stamtąd przez rondo Kościuszki, o którym także wspomnieliśmy, w kierunku ulicy Długiej. Gościom zaimponowały kwietne ozdoby łomżyńskich ulic, skwerów i rond. Dotarliśmy do Starego Rynku, na którym opowiedzieliśmy historię powstania herbu miasta i czasu ustanowienia praw miejskich. Pamiątkowe zdjęcie wykonaliśmy przy ławeczce Hanki Bielickiej. Dalej ulicą Farną dotarliśmy do Katedry- najstarszego zabytku miasta. W poznaniu tego miejsca pomógł nam przewodnik Gabrieli Szczęsnej pt. „Spacer z Jelonkiem po zabytkach Łomży”. Z Katedry ruszyliśmy w kierunku cmentarza przy ul. Kopernika, mijając po drodze stary dworzec PKS oraz ronda w kształcie kapeluszy Hanki Bielickiej.

Cmentarz, który jest II najstarszym cmentarzem (po Powązkach w Warszawie) w Polsce zrobił na turystach duże wrażenie. Stamtąd ruszyliśmy w drogę powrotną do bursy, gdyż czas zaczynał naglić. Dotarliśmy kamienniymi schodami na bulwary, gdzie na brzegu Narwii wykonaliśmy ostatnie pamiątkowe zdjęcia.

Niewątpliwie była to odkrywcza wyprawa zarówno dla gości, jak i organizatorów.

Opiekun SW

Galeria zdjęć