Get Adobe Flash player

 

Bursowy Turniej Tenisa Stołowego

 

W dniu 17 listopada 2011 roku w naszej bursie przy ulicy Polnej odbył się Bursowy Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorem turnieju był opiekun Bloku Edukacja Sportowa  pan Karol Krajewski.  Chęć udziału w turnieju zgłosiło 16 zawodników. W grupie tej były dwie zawodniczki  i czternastu zawodników. Ze względu na małą liczbę zgłoszonych dziewcząt turniej rozegrano w formule open, bez podziału na kategorie. W pierwszej rundzie przeciwników ustalono w drodze losowania. Do kolejnych rozgrywek kwalifikowali się zawodnicy, którzy wygrywali swoje pojedynki.

 

Sędzią głównym turnieju był pan Karol Krajewski. Rozgrywki odbywały się na dwóch stołach. Rywalizacja podczas turnieju była bardzo zacięta, ale zgodnie z zasadami fair play.  Najlepsza trójka otrzymała medale, oraz nagrody rzeczowe.

 

Wyniki rywalizacji w Bursowym Turnieju Tenisa Stołowego

I miejsce             Sebastian Chojnowski

II miejsce            Zdunek Paweł

III miejsce           Piotr Gawrych

Tak duże zainteresowanie Turniejem skłoniło organizatora do cyklicznego powtarzania tego rodzaju zawodów.

Opiekun bloku edukacji sportowej

Krajewski Karol


 

 

Jedna z wielu

Pani Irena Boryszewska  była naszym Gościem Specjalnym podczas spotkania z okazji Święta Niepodległości, które odbyło się 14 listopada. Pani Irena jako 10-lenia dziewczynka została wywieziona z mamą i pięciorgiem rodzeństwa na Syberię. Przeżyła tam pięć lat. Cudem udało Jej się powrócić do Polski. "Jedna z wielu" to tytuł wiersza, który tego wieczoru recytowała Milena. Utwór ten opowiada o historii pani Boryszewskiej oraz jej inicjatywie ufundowania tablicy pamiątkowej poświęconej Sybirakom. Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o tym, jak wyglądało życie naszego Gościa w dalekiej Azji. To była prawdziwa lekcja historii. Towarzyszyły jej łzy wzruszenia i refleksja. Ten wieczór pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Pani Ireno...

 

 

Więcej zdjęć w galerii