Get Adobe Flash player

 

Podsumowanie roku 2015/2016 i projektu

16 czerwca 2016 roku   był dniem podsumowań, refleksji i nagradzania zasłużonych za cały rok intensywnej pracy w naszej bursie. Podsumowanie pracy bursy zbiegło się z podsumowaniem projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Fundacji PKO BP „DOBRO PROCENTUJE”  „Tradycja siłą twórczą”. W świetlicy zagościły ceramiczne anioły, szopka noworoczna (chociaż to nie grudzień), kubki, miski  i nawet ceramiczne stroiki wielkanocne! Na wystawie  wyrobów ceramicznych zgromadziliśmy bowiem dorobek półrocznej pracy podczas realizacji projektu. Mieliśmy przyjemność gościć Pana Dyrektora Bonku PKO BP w Łomży z małżonką, panią Anetę Krajewską – naszego wolontariusza z ramienia banku oraz rodziców Dominika Bagińskiego i mamę Damiana Budziszewskiego. Podczas uroczystości  wręczyliśmy dyplomy i nagrody wzorowym wychowankom. W tym roku "wzorów" było bardzo wielu. W pierwszej grupie ocenę wzorową uzyskało 8 dziewcząt, 11 panów z grupy drugiej to wychowankowie wzorowi, a w grupie trzeciej 5 dziewcząt  uzyskało wzorowe noty. Podsumowano też konkurs czystości. Bursowe „czyściochy” otrzymały nagrody i dyplomy. Były też szczególne wyróżnienia dla talentów odkrytych w bursie w minionym roku, talentów ceramicznych, organizacyjnych, sportowych, i szczególnie wyróżniających się wolontariuszy.

Galeria zdjęć

Iwona Kwiatkowska - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży


 

Wycieczka szlakiem rękodzieła ludowego

W ramach realizowanego w bursie projektu współfinansowanego przez Fundację PKO BP "Dobro procentuje", 3 i 4 czerwca 2016r reprezentanci wychowawców i wychowanków wzięli udział w wycieczce szlakiem rękodzieła ludowego. Trasa wiodła przez Niemczyn, Czarną Wieś Kościelną, Zamczysk i Czarną Białostocką. Wyznaczały ją pracownie, które zostały odwiedzone. I tak nasi wycieczkowicze byli w dwóch pracowniach garncarskich, u kowala, w pracowni ceramicznej i u łyżkarza. Wiele zobaczyli i doświadczyli. Swój wyjazd udokumentowali licznymi zdjęciami, które możesz obejrzeć klikając tutaj.

 

VIII Mistrzostwa Piłki Nożnej Burs i Internatów

Czerwiec to tradycyjnie czas Mistrzostw Piłki Nożnej Burs i Internatów. Tegoroczne odbywały się na boisku Bursy szkolnej nr 2 w Łomży. Jak co roku drużyna naszej bursy wzięła udział w tych rozgrywkach. Nasza reprezentacja rozegrała  podczas mistrzostw trzy spotkania, z których wygrała dwa, a jeden mecz zakończył się naszą porażką. Poziom rozgrywanych meczy był wysoki więc na końcowe rozstrzygnięcia trzeba było czekać do ostatniego gwizdka sędziego. Drużyna naszej bursy ostatecznie zajęła w tych Mistrzostwach II miejsce. Na szczególne gratulacje zasługuje Przemysław Łyskawy, który został królem strzelców mistrzostw, oraz Budziszewski Damian - zdobywca tytułu najlepszego bramkarza. Gratulujemy. Skład drużyny: Paweł Tonder, Adrian Kozioł, Rafał Kowalewski, Konrad Szymański, Mateusz Lotkowski, Przemysław Łyskawy , Damian Budziszewski, Tomasz Kowalewski , Kamil Stryjecki, Dominik Baginski

Opiekun Bloku Sportowego

Krajewski Karol

Galeria zdjęć

 

Zbieramy zakrętki

Czerwiec to czas podsumowania Bursowego Konkursu „Zakrętka” na największą liczbę zebranych plastikowych zakrętek. Rywalizują ze sobą mieszkańcy poszczególnych pokoi w naszej bursie. Jest to już trzecia edycja naszego konkursu, a co za tym idzie, to „kolejne kilogramy pomocy” ,gdyż zebrane nakrętki przekazujemy na rzecz akcji pomocowej organizowanej w naszym mieście. Tą edycję konkursu wygrały Gosiewska Natalia, Kozioł Patrycja, Tercjak Zosia, Tercjak Małgosia z imponującym wynikiem13348 sztuk. Łącznie zebraliśmy43180 sztuk, co daje 114kg. Mamy kolejny rekord. W roku 2014 zebraliśmy 32kg, w roku 2015 - 71kg, a w 2016 niemalże podwoiliśmy wynik zbierając 111kg. Łącznie nasz wynik to 214kg. Imponujące. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Dziękuję Dominikowi Bagińskiemu, Grzegorzowi Sokołowskiemu, Dominice Górskiej i Anicie Fadeckiej za cotygodniowe zbieranie i liczenie zakrętek.

Karol Krajewski – opiekun

 

 

Siatkarskie zmagania

Reprezentacja naszej bursy wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej Burs i Internatów zorganizowanym przez Katolicką Bursę Szkolną w Łomży.  W skład reprezentacji weszli następujący wychowankowie: Kozioł Konrad, Bączek Kacper, Budziszewski Damian, Kowalewski Tomasz, Łyskawy Przemysław, Lotkowski Mateusz, Stryjecki Kamil, Sokołowski Grzegorz  Rozpoczynając grę liczyliśmy na sukces, gdyż nasza drużyna ma bardzo duży potencjał. Zawodnicy wykazali się ambicją i wolą walki i  z  seta na set, z meczu  na mecz grali coraz lepiej. Każde kolejne spotkanie pokazywało, że  drużyna jest dobrze przygotowana. Jednak, jak to w sporcie bywa, boisko weryfikuje założenia. Jeden przegrany set zadecydował o wyniku, który jest zadowalający, ale nie odzwierciedla poziomu drużyny  Ostatecznie chłopcy zajęli trzecie miejsce w turnieju. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Karol Krajewski – opiekun

Siatkarskie zmagania

Reprezentacja naszej bursy wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej Burs i Internatów zorganizowanym przez Katolicką Bursę Szkolną w Łomży.  W skład reprezentacji weszli następujący wychowankowie: Kozioł Konrad, Bączek Kacper, Budziszewski Damian, Kowalewski Tomasz, Łyskawy Przemysław, Lotkowski Mateusz, Stryjecki Kamil, Sokołowski Grzegorz Rozpoczynając grę liczyliśmy na sukces, gdyż nasza drużyna ma bardzo duży potencjał. Zawodnicy wykazali się ambicją i wolą walki i  z  seta na set, z meczu  na mecz grali coraz lepiej. Każde kolejne spotkanie pokazywało, że drużyna jest dobrze przygotowana. Jednak, jak to w sporcie bywa, boisko weryfikuje założenia. Jeden przegrany set zadecydował o wyniku, który jest zadowalający, ale nie odzwierciedla poziomu drużyny Ostatecznie chłopcy zajęli trzecie miejsce w turnieju. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Karol Krajewski – opiekun

 
Więcej artykułów…