Bursa nr 3 Bursa nr 3

35-lecie pracy twórczej Marity Benke-Gajdy

W Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży prezentowana jest wystawa rzeźby w ceramice i rysunku „Ciągle w drodze” Marity Benke-Gajdy. Okazja jest jubileuszowa. Autorka obchodzi 35-lecie pracy twórczej w zakresie ceramiki artystycznej. Młodzież naszej bursy pod opieką pań: Uli i Iwony również wybrała się 9 lutego 2016r, aby obejrzeć ekspozycję. Temat wystawy jest nam szczególnie bliski z uwagi na nasze ceramiczne doświadczenia i projekt, który aktualnie realizujemy.

Galeria zdjęć

Ceramiczne Boże Narodzenie

„Trzymajmy się tradycji po dziadkach i ojcach naszych, ale idźmy też w nowoczesność”

Czesława Lewandowska – twórczyni ludowa

Projekt „Tradycja siłą twórczą” współfinansowany przez  Fundację PKO Banku Polskiego ruszył pełną parą. Wyjątkowo w tym roku na Zjeździe zagościły tłumnie ceramiczne Anioły, Aniołki i Anielice wykonane własnoręcznie, a więc nietuzinkowe i niepowtarzalne! Cała bursowa społeczność przygotowuje także ozdoby choinkowe, które stanowią  główną dekorację placówki podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. „Gliniaczki” rozpanoszyły się  na choinkach, stroikach, nawet wieniec adwentowy i szopka są ceramiczne!

Iwona Kwiatkowska

Galeria zdjęć

Wernisaż w Galerii N

16 czerwca 2015r w Galerii N odbyło się podsumowanie dwóch dużych działań projektowych realizowanych w naszej bursie. Uhonorowaliśmy zwycięzców IV Międzybursowego Konkursu Plastycznego na Tradycyjną Kartkę Okolicznościową oraz zakończyliśmy działania projektu ceramicznego. W słoneczne popołudnie w gościnnych murach galerii zebrali się licznie miłośnicy rękodzieła artystycznego. Na ścianach wyeksponowano prace z wszystkich czterech dotychczasowych edycji konkursu na tradycyjne kartki okolicznościowe: bożonarodzeniowe, walentynkowe, wielkanocne i tegoroczne - z okazji Dnia Matki. Na wystawie można także oglądać prace ceramiczne wykonane w ramach licznych warsztatów doskonalących tę technikę. Wszyscy przybyli na spotkanie zostali obdarowani ręcznie wykonanymi ceramicznymi kwiatami. Wiktoria i Norbert -  choć wystąpili po raz pierwszy w  życiu w roli konferansjerów podczas wernisażu - z przejęciem i elegancją poprowadzili część oficjalną. Były liczne dyplomy i nagrody. Pan Karol Krajewski - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bursy Szkolnej nr 3 - opowiedział o tym, jak rozpoczęła się nasza przygoda z ceramiką. A później, przy nastrojowych utworach w wykonaniu naszych tegorocznych absolwentów - Ali i Huberta - wszyscy podziwiali zaprezentowane prace. Były liczne zachwyty oraz gratulacje dla autorów prac. Stół ze słodkościami, który przygotowaliśmy, także cieszył się popularnością. Zapraszam do obejrzenia prezentacji, która towarzyszyła wernisażowi oraz fotorelacji, która przybliży klimat tamtego popołudnia.

Fotorelacja

prezentacja

Biesiada Poetycka

Kiedy jest ciężko

i złowrogi tajfun

przetacza się przez pokój

wystarczy spojrzeć

na Twe oblicze

i oczy wpatrzone

w nieskończoną dal…

Jan Kulka

Klub Wojskowy w Łomży,  Teatrzyk  Żywego  Słowa „LOGOS“ oraz Bursa  Szkolna nr 3 w  Łomży zorganizowali biesiadę poetycką poświęconą poezji Jana Kulki, poety przez lata związanego z naszym miastem. „Więc Jestem“ -  taki tytuł nadał jej autor scenariusza pan Witek Długozima. Nasza młodzież pięknie recytując, niełatwe przecież utwory, godnie reprezentowała naszą placówkę.

Iwona Kwiatkowska

Galeria zdjęć

 

Bank Pomysłów ceramika 2

12 maja 2015r odbyło się drugie w tym roku spotkanie poświęcone wyrobom ceramicznym. Zainteresowanie warsztatami było ogromne. Uczestniczki przygotowały do pierwszego wypału różnorodne własnoręczne wytwory. Technika przypadła do gustu wszystkim bez wyjątku. Przegląd prac wykonanych do wypału na biskwit można obejrzeć w galerii zdjęć.

Zdjęcia