Bursa nr 3 Bursa nr 3

Biesiada Poetycka

Kiedy jest ciężko

i złowrogi tajfun

przetacza się przez pokój

wystarczy spojrzeć

na Twe oblicze

i oczy wpatrzone

w nieskończoną dal…

Jan Kulka

Klub Wojskowy w Łomży,  Teatrzyk  Żywego  Słowa „LOGOS“ oraz Bursa  Szkolna nr 3 w  Łomży zorganizowali biesiadę poetycką poświęconą poezji Jana Kulki, poety przez lata związanego z naszym miastem. „Więc Jestem“ -  taki tytuł nadał jej autor scenariusza pan Witek Długozima. Nasza młodzież pięknie recytując, niełatwe przecież utwory, godnie reprezentowała naszą placówkę.

Iwona Kwiatkowska

Galeria zdjęć

 

Wernisaż w Galerii N

16 czerwca 2015r w Galerii N odbyło się podsumowanie dwóch dużych działań projektowych realizowanych w naszej bursie. Uhonorowaliśmy zwycięzców IV Międzybursowego Konkursu Plastycznego na Tradycyjną Kartkę Okolicznościową oraz zakończyliśmy działania projektu ceramicznego. W słoneczne popołudnie w gościnnych murach galerii zebrali się licznie miłośnicy rękodzieła artystycznego. Na ścianach wyeksponowano prace z wszystkich czterech dotychczasowych edycji konkursu na tradycyjne kartki okolicznościowe: bożonarodzeniowe, walentynkowe, wielkanocne i tegoroczne - z okazji Dnia Matki. Na wystawie można także oglądać prace ceramiczne wykonane w ramach licznych warsztatów doskonalących tę technikę. Wszyscy przybyli na spotkanie zostali obdarowani ręcznie wykonanymi ceramicznymi kwiatami. Wiktoria i Norbert -  choć wystąpili po raz pierwszy w  życiu w roli konferansjerów podczas wernisażu - z przejęciem i elegancją poprowadzili część oficjalną. Były liczne dyplomy i nagrody. Pan Karol Krajewski - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bursy Szkolnej nr 3 - opowiedział o tym, jak rozpoczęła się nasza przygoda z ceramiką. A później, przy nastrojowych utworach w wykonaniu naszych tegorocznych absolwentów - Ali i Huberta - wszyscy podziwiali zaprezentowane prace. Były liczne zachwyty oraz gratulacje dla autorów prac. Stół ze słodkościami, który przygotowaliśmy, także cieszył się popularnością. Zapraszam do obejrzenia prezentacji, która towarzyszyła wernisażowi oraz fotorelacji, która przybliży klimat tamtego popołudnia.

Fotorelacja

prezentacja

Prace nad żonkilową instalacją

Cała nasza bursa żyje teraz akcją "żonkil". Niemal każdego popołudnia, a bywa, że i  w ciągu dnia, grupy ludzi pochylają się nad grudkami gliny, z której formują żonkile. Każdy wychowanek, wychowawca, pracownik obsługi i administracji ma za cel zrobić własnoręcznie choć jeden żonkil. Dlaczego akurat żonkil? Bo to jest symbol akcji "Pola nadziei". Nasza placówka już trzeci rok współpracuje z Fundacją "Pomóż im" zbierającą środki na rzecz domowego hospicjum dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Bursa nr 3 jest koordynatorem akcji w naszym mieście. Nad całością działań organizacyjnych czuwa pani Dorota Grabowska - opiekun wolontariatu. 10 maja 2015r w Galerii Veneda przez cały dzień będą zbierane pieniądze na wspomniany cel. Tego dnia zakwitnie też ceramiczne żonkilowe pole nadziei przygotowane przez społeczność naszej bursy. Pomysłodawczyni instalacji - pani Urszula Bielicka - Gronek - ma dokładne jej wyobrażenie. Najpierw instalacja stanowić będzie dekorację, a później żonkile zostaną sprzedane, zaś dochód ze sprzedaży przekazany na rzecz chorych dzieci. Jesteśmy dumni z tak wielkiego zaangażowania młodzieży i dorosłych. Prace idą pełną parą według harmonogramu rozpisanego szczegółowo na plakacie, który wisi w wielu miejscach naszej bursy. Już nie możemy doczekać się finału naszej akcji.

Galeria zdjęć

harmonogram prac

Bank Pomysłów ceramika 2

12 maja 2015r odbyło się drugie w tym roku spotkanie poświęcone wyrobom ceramicznym. Zainteresowanie warsztatami było ogromne. Uczestniczki przygotowały do pierwszego wypału różnorodne własnoręczne wytwory. Technika przypadła do gustu wszystkim bez wyjątku. Przegląd prac wykonanych do wypału na biskwit można obejrzeć w galerii zdjęć.

Zdjęcia

Bank Pomysłów - kwiaty i kartki

24 marca 2015 podjęliśmy twórczą aktywność związaną z akcentami wiosenno - wielkanocnymi.  W pierwszej części warsztatów wykonywałyśmy krepinowe krokusy. W efekcie powstały bukieciki naprawdę urokliwych kwiatów. Następnie przystąpiłyśmy do przygotowania kart wielkanocnych ozdobionych elementami ludowych wycinanek. Podjęłyśmy próbę wycięcia prostych leluj oraz kogutków. Każda z uczestniczek spotkania wyszła więc z zajęć z bukiecikiem krepinowych kwiatów i oryginalną kartką świąteczną. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom jak te, nie zaginie zwyczaj własoręcznego robienia na przykład palm wielkanocnych oraz wykonywania i rozsyłania tradycyjną pocztą okolicznościowych kartek z życzeniami. Warto dbać o tradycję w dobie wszechobecnych telefonów komórkowych i sms-ów:)

Galeria zdjęć