Bursa nr 3 Bursa nr 3

Bank Pomysłów - kwiaty i kartki

24 marca 2015 podjęliśmy twórczą aktywność związaną z akcentami wiosenno - wielkanocnymi.  W pierwszej części warsztatów wykonywałyśmy krepinowe krokusy. W efekcie powstały bukieciki naprawdę urokliwych kwiatów. Następnie przystąpiłyśmy do przygotowania kart wielkanocnych ozdobionych elementami ludowych wycinanek. Podjęłyśmy próbę wycięcia prostych leluj oraz kogutków. Każda z uczestniczek spotkania wyszła więc z zajęć z bukiecikiem krepinowych kwiatów i oryginalną kartką świąteczną. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom jak te, nie zaginie zwyczaj własoręcznego robienia na przykład palm wielkanocnych oraz wykonywania i rozsyłania tradycyjną pocztą okolicznościowych kartek z życzeniami. Warto dbać o tradycję w dobie wszechobecnych telefonów komórkowych i sms-ów:)

Galeria zdjęć

Bank Pomysłów - skórzane breloczki i broszki

24 lutego 2015r. miłośniczki rękodzieła artystycznego spotkały się, by w twórczej atmosferze poszerzać swoje kompetencje. Motywem przewodnim lutowego spotkania były skórzane ozdoby. Robiłyśmy breloczki w kształcie róży oraz uczyłyśmy się projektowania i wykonywania skórzanych broszek. Dla wielu osób było to pierwsze zetknięcie z tą techniką. Jedno spotkanie rozbudziło zaledwie chęci do zgłębiania sztuki modelowania w skórze.

Galeria zdjęć

Bank Pomysłów - wiklina

Zgodnie z rocznym planem pracy, styczeń w Banku Pomysłów - to czas na powtórkę z wikliny papierowej. Jak zawsze, bez problemu odnalazły się na warsztatach zarówno osoby, które rozpoczynają przygodę z tą techniką, jak i ci, którzy już wiedzą na czym polega. Najpierw więc uczyliśmy się i doskonaliliśmy umiejętność skręcania papierowych rurek, które są punktem wyjścia do dalszego działania. W kolejnej części spotkania wyplataliśmy przestrzenne serca i wieńce przydatne w różnych okolicznościach. Naszej aktywności towarzyszył wzorzec walentynkowy - serca skomponowane z urokliwym wianuszkiem. Zapraszam do obejrzenia wspomnianej kompozycji w galerii zdjęć.

Konkurs Szopek

Według tradycji, pierwszą szopkę zawdzięczamy św. Franciszkowi z Asyżu. W polskich domach zwyczaj przygotowywania szopek bożonarodzeniowych trwał przez wieki. 21 stycznia 2015r. odbyło się w Białymstoku podsumowanie XI edycji  konkursu "Bożonarodzeniowa szopka - nasza tradycja i współczesność" organizowanego przez Towarzystwo Burs i Internatów.  Udział Bursy Szkolnej nr 3 w tym konkursie - to także już tradycja:) W tym roku nasza szkopka zajęła II miejsce pośród szesnastu startujących w konkursie. Bez zbędnej skromności należy przyznać, że szopka - autorstwa pań Uli i Doroty oraz wychowanek Natalii i Anety - jest cuuudna:) Aż trudno uwierzyć, że to rękodzieło. Gratulujemy sukcesu, a w galerii zdjęć można zobaczyć migawki z podsumowania oraz pooglądać inne konkursowe szopki. Zapraszam więc do galerii

Kiermasz w Retro

14 grudnia 2014r, tradycyjnie już, zaprezentowaliśmy swoje wyroby na bożonarodzeniowym kiermaszu w restauracji Retro. Obok pierników pojawiły się także ceramiczne ozdoby choinkowe. Nasze barwne stoisko cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających oraz mediów.

Galeria zdjęć