Bursa nr 3 Bursa nr 3

Konkurs Szopek

Według tradycji, pierwszą szopkę zawdzięczamy św. Franciszkowi z Asyżu. W polskich domach zwyczaj przygotowywania szopek bożonarodzeniowych trwał przez wieki. 21 stycznia 2015r. odbyło się w Białymstoku podsumowanie XI edycji  konkursu "Bożonarodzeniowa szopka - nasza tradycja i współczesność" organizowanego przez Towarzystwo Burs i Internatów.  Udział Bursy Szkolnej nr 3 w tym konkursie - to także już tradycja:) W tym roku nasza szkopka zajęła II miejsce pośród szesnastu startujących w konkursie. Bez zbędnej skromności należy przyznać, że szopka - autorstwa pań Uli i Doroty oraz wychowanek Natalii i Anety - jest cuuudna:) Aż trudno uwierzyć, że to rękodzieło. Gratulujemy sukcesu, a w galerii zdjęć można zobaczyć migawki z podsumowania oraz pooglądać inne konkursowe szopki. Zapraszam więc do galerii

Bank Pomysłów - wiklina

Zgodnie z rocznym planem pracy, styczeń w Banku Pomysłów - to czas na powtórkę z wikliny papierowej. Jak zawsze, bez problemu odnalazły się na warsztatach zarówno osoby, które rozpoczynają przygodę z tą techniką, jak i ci, którzy już wiedzą na czym polega. Najpierw więc uczyliśmy się i doskonaliliśmy umiejętność skręcania papierowych rurek, które są punktem wyjścia do dalszego działania. W kolejnej części spotkania wyplataliśmy przestrzenne serca i wieńce przydatne w różnych okolicznościach. Naszej aktywności towarzyszył wzorzec walentynkowy - serca skomponowane z urokliwym wianuszkiem. Zapraszam do obejrzenia wspomnianej kompozycji w galerii zdjęć.

Bank Pomysłów - bombki i scrapbooking

9 grudnia 2014 roku miłośnicy rękodzieła artystycznego spotkali się na comiesięcznym warsztacie. To spotkanie było wyjątkowo intensywne, bo poświęcone dwóm technikom. W pierwszej jego części pani Magda Szyszko pokazała, w jaki sposób wykonać patchworkową bombkę. Do jej wykonania wykorzystaliśmy styropianowe bazy w kształcie bombek, resztki tkanin, ozdobne sznurki i wstążki. Powstało wiele bombkowych cudeniek, które można obejrzeć w galerii.

W drugiej części warsztatu pani Ewa Sawicka opowiedziała zebranym o scrapbookingu oraz zaprezentowała elementy przygotowane przy użyciu stempli, wykrojników i maszynek do embossingu, które następnie wykorzystaliśmy do własnoręcznego wykonania kart bożonarodzeniowych. Dało się zauważyć szczególne zaangażowanie młodzieży, która zbierała wszelkie niewykorzystane elementy z komentarzem, iż będą im bardzo przydatne do projektowania kartek na akcję charytatywną. Potwierdzam, iż  kartki, które powstały już po warsztacie były równie piękne jak te, do obejrzenia zdjęć których zapraszam:)

Galeria zdjęć

Kiermasz w Retro

14 grudnia 2014r, tradycyjnie już, zaprezentowaliśmy swoje wyroby na bożonarodzeniowym kiermaszu w restauracji Retro. Obok pierników pojawiły się także ceramiczne ozdoby choinkowe. Nasze barwne stoisko cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających oraz mediów.

Galeria zdjęć

Wystawa pierników

Oto, co można przeczytać na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce:" Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce zaprasza do obejrzenia wystawy pierników wykonanych przez wychowanków Bursy nr 3 w Łomży. Wśród eksponatów zachwyca szopka wykonana z pierników,  piernikowa  bombka i choinki. Pięknie udekorowane lukrem i innymi  ozdobami  pierniki w kształcie gwiazdek, serduszek, reniferów, dzwonków  wprowadzają nas w atmosferę Bożego Narodzenia. Wystawa  połączona jest z kiermaszem.Piernikowe prace można oglądać w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej do 12 grudnia 2014r."

Galeria zdjęć