Bursa nr 3 Bursa nr 3

10 stycznia 2017r autorki konkursowej szopki pojechały do Białegostoku na podsumowanie XIII edycji konkursu "Bożonarodzeniowa szopka - tradycja i współczesność". Konkurs organizuje Towarzystwo Internatów i Burs. Bierzemy udział w tym konkursie już od kilku lat.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy "Ceramiczne pory roku"

Od września przygotowywaliśmy się do tego dnia. 13 grudnia w Galerii N odbył się wernisaż prac przygotowanych przez wychowanków i wychowawców bursy pod kierunkiem pani Urszuli Bielickiej - Gronek. Impreza zgromadziła wiele osób. Spotkanie odbyło się już w klimacie świątecznym. Prace wzbudziły uznanie przybyłych. Miło jest patrzeć jak pięknie prezentują się nasze wytwory. Sami zresztą zobaczcie, bo w galerii jest ponad sto zdjęć.

Przygotowania do wystawy

W bursie praca wre. Przygotowujemy się do wystawy ceramicznej. Już w grudniu wernisaż w Galerii N.  Chcemy pochwalić się różnorodnymi wyrobami. Dlatego wiele popołudniowych godzin spędzamy przy radosnym tworzeniu w glinie. Poniżej można podejrzeć co przygotowujemy. A już dzisiaj zapraszamy na 13 grudnia do świętowania z ceramiką.

Zdjęcia

Konkurs  "Polska to my"

W dziesiątym finale Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my” organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące w Łomży  nasza reprezentantka – Aleksandra Ramatowska zdobyła wyróżnienie. Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom reprezentowany przez ponad czterdziestu recytatorów, to nie lada wyczyn! Gratulujemy Oli i pani Iwonie Kwiatkowskiej, pod okiem której Ola przygotowała się do konkursu:-)

Zdjęcia

Podsumowanie V Konkursu na Tradycyjną Kartkę Okolicznościową

18 maja 2016r. o godz. 17:00 w świetlicy Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży, przy ul. Zjazd 3, odbyło się uroczyste podsumowanie V Międzybursowego Konkursu Plastycznego na Tradycyjną Kartkę Okolicznościową.Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „W dniu 5 urodzin”. Organizatorami konkursu byli: Bursa Szkolna nr 3 w Łomży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży.Konkurs był współfinansowany przez Urząd Miasta Łomża. Jak wskazuje tytuł – to już piąta edycja tego konkursu. W latach ubiegłych odbyły się konkursy na kartkę walentynkową, bożonarodzeniową, wielkanocną oraz z okazji Dnia Matki. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 87 prac z trzynastu burs i internatów województwa podlaskiego:

  1. Internatu Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku
  2. Internatu Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych w Białymstoku;
  3. Internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku;
  4. Internatu Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku;
  5. Internatu Technikum Leśnego w Białowieży;
  6. Internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
  7. Internatu Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie
  8. Internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach
  9. Internatu Liceum Plastycznego w Supraślu;

oraz z wszystkich czterech burs z naszego miasta:                                                                                                        Katolickiej Bursy Szkolnej;  Bursy Szkolnej nr 1;  Bursy Szkolnej nr 2; Bursy Szkolnej nr 3. Prace oceniało profesjonalne jury w składzie: p. Teresa Matuszelańska, p. Izabela Cierpikowska i p. Ryszard Matuszewski. Autorskie karty przygotowało 81 uczestników, w tym: 60 wychowanków i 21 wychowawców. 10 maja odbyła się ocena prac konkursowych. W każdej kategorii przyznano I, II i III miejsce oraz po 8 wyróżnień. Nagrodami dla wyróżnionych były ceramiczne anioły wykonane przez organizatorów.

W kategorii Wychowawcy nagrody otrzymały: p. Monika Zaremba (I miejsce), p. Anna Mnich (II miejsce) i p. Dorotka Grabowska (III miejsce)

W kategorii wychowanek - Małgorzata Tercjak - I miejsce, Dagmara Maksimowska (II miejsce) i Beata Jabłońska (III miejsce).W tegorocznej edycji przyznane zostały dodatkowe nagrody.Nagroda Dyrektora Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży dla najbardziej aktywnej placówki we wszystkich 5 edycjach konkursu, otrzymała Bursa Szkolna nr 2 w Łomży. Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży przyznano dwóm wychowawcom- panu Sylwestrowi Konopka oraz panu Zbigniewowi Turowskiemu z Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży.

Galeria zdjęć